Zielona Góra - to miasto z prawie 140 tysiącami mieszkańców leży w województwie lubuskim i jest ośrodkiem kulturalnym i naukowym. Znajduje się około 60 km od granicy niemieckiej. Jest siedzibą Uniwersytetu Zielonogórskiego, Filharmonii, Teatru Lubuskiego, Centrum Sportu i Rekreacji, klub żużlowy „Falubaz”, klub koszykówki „Stelmet” i „Zastal”. Zielona Góra nazywana jest stolicą polskiego kabaretu. Stąd pochodzi wiele grup kabaretowych znanych w całym kraju. Miasto znane jest również z tradycji winiarskiej. Coroczny Festiwal Wina przypomina o historii miasta. Pomimo trudnych warunków klimatycznych kilkanaście lokalnych winnic produkuje wino o niepowtarzalnym smaku. O wszystkich tradycjach winiarskich można dowiedzieć się, odwiedzając jedyne muzeum wina w Polsce lub spacerując po Wzgórzu Winiarskim w pobliżu Palmiarni.

 Zielona Góra Stary Rynek  Zielona Góra Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze Ochli  Zielona Góra Palmiarnia  Zielona Góra Ogród Botaniczny
 Stary Rynek  Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli  Palmiarnia  Ogród Botaniczny

 

 

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego miasta!

 

 

Konferencja odbędzie się w formie wideokonferencji (Google Meet).

Dzień przed rozpoczęciem Konferencji zarejestrowani uczestnicy dostaną link do spotkania, na adres poczty podany przy rejestracji.